Jaki jest francuski styl w modzie?

Francuski styl w modzie wywodzi się ze starych tradycji francuskiej burżuazji, które są nadal żywe. Szczególnie w XIX wieku inne środowiska inspirowały się z tymi kanonami. Francuski styl to niewymuszona elegancja. Ten rodzaj elegancji, która nie jest na pokaz, nie ma w sobie ekstrawagancji ale zachowuje umiar.

„Francuzki nadal cechuje umiar i dbałość o detal. Wciąż potrafią być szalenie atrakcyjne, wystrzegając się przesady, ubierając się z humorem i pomysłowo”

Christophe Lemaire

Wiele kobiet próbuje odkryć sekret Paryżanek. Zastanawiają się, czym jest „to coś” we francuskim stylu. Mimo, że unikają harmonii i nudy oraz mieszają ze sobą różnorodne elementy garderoby, to osiągają niesamowity efekt. Tymczasem często sekret tkwi w starannym selekcjonowaniu trendów, wyszukiwaniu nowości i rzeczy unikalnych. Z pewnością paryski szyk, to nie tylko stan garderoby ale przede wszystkim umysłu. Francuzki ufają samej sobie i jeśli na coś się zdecydują są tego pewne. Uwielbiają chodzić w szpilkach nawet na niebotycznych obcasach. Mają to we krwi łącznie z elegancją.

„Elegancka dziewczyna to taka, która jest rozsądna, potrafi dobrać strój do sytuacji, ubiera się z poczuciem humoru. I nigdy nie wygląda na wystrojoną. A przede wszystkim umie wydobyć osobowość, nie starając się do nikogo upodobnić. Bardzo ważne jest też, by nie zapomnieć o byciu sobą”

Alain Chamfort

cytat zaczerpnięty z książki „Francuski szyk” Isabelle Thomas, Frederique Veysset

Redaktor naczelna

Marzena Heidner

SONY DSC

SONY DSC

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s