Czego można się nauczyć pracując jako hostessa w profesjonalnej firmie?

Rynek pracy zawsze był wymagający, jednak w ostatnich latach wygrywają osoby najbardziej kompetentne. Kompetencje zdobywamy w praktyce najczęściej kiedy realizujemy różne projekty, bierzemy udział w startupach, praktycznych warsztatach i podczas całej kariery zawodowej. 

Moją karierę zawodową rozpoczynałam pracując jako hostessa m.in. dla Telekomunikacji Polskiej. Doświadczenie było dla mnie cenne, ponieważ było to moje pierwsze zetknięcie się z profesjonalnym wizerunkiem biznesowym, który był wówczas wymogiem. Nauczyłam się w praktyce profesjonalnej komunikacji z klientem, wychodzeniem z inicjatywą do klientów, sprawdziłam odwagę i pewność siebie. To było moje pierwsze obcowanie z pracą w korporacji. Wymogi co do hostess w przypadku niektórych firm są wysokie – poza wizerunkiem, kluczowa jest właśnie umiejętność komunikacji oraz profesjonalne zaprezentowanie produktu, czy usługi. Praca hostessy pomogła mi zdobyć pierwszą pracę w banku, ponieważ posiadałam już doświadczenie, potrafiłam zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz rozmawiać z klientami bankowymi. Ponadto, dzięki sprawdzeniu się w roli hostessy, w banku również osiągnęłam bardzo dobre wyniki i dzięki temu mogłam brać udział w prestiżowych szkoleniach.

Osobom, które są na początku swojej drogi zawodowej mogę polecić ten zawód, gdyż otwiera drzwi do poznania nowych osób, zdobycia wiedzy i kompetencji oraz do późniejszej drogi zawodowej. Hostessa czasami musi sobie umieć poradzić w nieco zaskakujących sytuacjach, dlatego mogą to być solidne podstawy na początek kariery.

Marzena Heidner

Redaktor Naczelna Madame Elegance

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s