Kiedy zacząć budować markę osobistą

Podobnie jak w przypadku innych koncepcji, zawsze pada pytanie kiedy zacząć? Często odpowiednim momentem wydaje się być początek roku, poniedziałek, wakacje, chęć otwarcia firmy, zmiany pracy lub po otrzymaniu zwolnienia z pracy. Jednak okazuje się, że markę budujemy cały czas, tylko nie zawsze świadomie.

Ponieważ każdy z nas jest marką. Jej budowanie oznacza po prostu świadome i kompleksowe podejście do tego tematu. Zatem im szybciej zaczniemy, tym szybciej zaczniemy odczuwać korzyści. Kluczowe jest podjęcie decyzji. Wtedy następuje odpowiedni moment aby podsumować swoje dotychczasowe działania, słabe i mocne strony oraz przygotować strategię budowy silnej marki osobistej, której skład jest dosyć szeroki m.in.: kompetencje, doświadczenie zawodowe, wizerunek, informacje na profilach społecznościowych.

Dopiero wtedy, gdy decydujemy się na świadome i zaplanowane działanie możemy mówić o profesjonalnym podejściu do tego tematu. Na pewno warto, ponieważ, dzięki temu możemy odkryć swoje wyjątkowe cechy i stać się niepowtarzalni. Marka może stać się ogromną siłą, zwłaszcza jeśli stoi za nią jakość.

„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał”

Zig Ziglar

 

 

Niespodzianka dla stałych czytelników

Bezpłatny newsletter!

Chcemy jeszcze bardziej umilić Wam czas, abyście mogli przy ulubionej kawie, czy herbacie się zrelaksować. Ponadto możecie spodziewać się niespodzianek przygotowanych specjalnie dla czytelników newslettera.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s