Czym jest odwaga?

Zmiany i wyzwania stały się codzienną normalnością, czemu towarzyszy często strach przed tym, co nowe oraz czy znajdzie się sposób aby sobie z tym poradzić. W rzeczywistości każdy człowiek ma obawy, poza tym zdarza się, że strach pozwala ochronić przed niekorzystnym zdarzeniem. Natomiast, co zrobić, aby strach nie paraliżował przed podejmowaniem działań, które są związane z wyznaczonymi celami?

„Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu”

Mark Twain

Najlepszym rozwiązaniem jest działanie i maksymalne skupienie się na celu oraz korzyściach, jakie zostaną odniesione po jego osiągnięciu. Warto użyć wyobraźni i często myśleć o tym celu. Ważne aby zacząć, a później wytrwale i w sposób zdyscyplinowany działać.

To wytrwałość i samodyscyplina są szczególnie ważnymi cechami, które warto rozwijać i które pomagają przetrwać nawet podczas przeciwności zewnętrznych. Zwłaszcza dotyczy to osób, które prowadzą firmy i nie mają nad sobą osoby, które je rozlicza z działań i efektów oraz osób, które chcą dokonać zmiany. Wytrwałość pozwala działać, nawet jeśli nie widać natychmiastowych rezultatów, natomiast samodyscyplina powoduje, że człowiek podejmuje działania, bez wględu na nastrój, czy motywację i ona jest kluczowa dla wielkości człowieka.

„Samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba i bez względu na to, czy nam się chce, czy nie”

Elbert Hubbard

Niespodzianka dla stałych czytelników

Bezpłatny newsletter!

Chcemy jeszcze bardziej umilić Wam czas, abyście mogli przy ulubionej kawie, czy herbacie się zrelaksować. Ponadto możecie spodziewać się niespodzianek przygotowanych specjalnie dla czytelników newslettera.

Jedna myśl w temacie “Czym jest odwaga?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s