Czym jest odwaga?

Zmiany i wyzwania stały się codzienną normalnością, czemu towarzyszy często strach przed tym, co nowe oraz czy znajdzie się sposób aby sobie z tym poradzić. W rzeczywistości każdy człowiek ma obawy, poza tym zdarza się, że strach pozwala ochronić przed niekorzystnym zdarzeniem. Natomiast, co zrobić, aby strach nie paraliżował przed podejmowaniem działań, które są związane z wyznaczonymi celami?

„Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu”

Mark Twain

Najlepszym rozwiązaniem jest działanie i maksymalne skupienie się na celu oraz korzyściach, jakie zostaną odniesione po jego osiągnięciu. Warto użyć wyobraźni i często myśleć o tym celu. Ważne aby zacząć, a później wytrwale i w sposób zdyscyplinowany działać.

To wytrwałość i samodyscyplina są szczególnie ważnymi cechami, które warto rozwijać i które pomagają przetrwać nawet podczas przeciwności zewnętrznych. Zwłaszcza dotyczy to osób, które prowadzą firmy i nie mają nad sobą osoby, które je rozlicza z działań i efektów oraz osób, które chcą dokonać zmiany. Wytrwałość pozwala działać, nawet jeśli nie widać natychmiastowych rezultatów, natomiast samodyscyplina powoduje, że człowiek podejmuje działania, bez wględu na nastrój, czy motywację i ona jest kluczowa dla wielkości człowieka.

„Samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba i bez względu na to, czy nam się chce, czy nie”

Elbert Hubbard

Jedna myśl w temacie “Czym jest odwaga?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s