Twoja marka osobista

„Zajmuj się bardziej swoim charakterem niż reputacją. Twój charakter świadczy o tym, kim naprawdę jesteś, a reputacja zaledwie o tym, jak inni Cię widzą”

John Wooden, amerykański zawodnik i trener koszykówki

Coraz bardziej poważnie podchodzimy do tematu osobistej marki, którą budujemy w życiu osobistym i zawodowym. I jest to słuszne podejście dla osób, które chcą aby ich życie zawodowe miało znaczenie. Zauważalne stało się, że nie jest to tylko chwilowym trendem, czy modą.

Jakie korzyści osiągniemy z powodu budowania marki osobistej? Markę osobistą budujemy po to, aby zakodować w ogólnej świadomości pożądany wizerunek. Często trwa to  miesiącami lub latami w zależności od tego w jakiej dziedzinie działamy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Trudno byłoby stworzyć markę osobistą działając chaotycznie, szybko i dodatkowo w warunkach zagrożenia lub niekorzystnych z innego powodu. Jest to długotrwały proces, który warto zaplanować: uwzględnić etap naszego rozwoju, otoczenie w jakim działamy oraz cel jaki chcemy osiągnąć. Działania marketingowe stosować wtedy, gdy wiemy jaką wartość chcemy reklamować. Zanim zaczniemy budować markę osobistą kluczowe znaczenie na początek ma zrozumienie: czym jest marka osobista, w jaki sposób można ją tworzyć i jak ją rozwijać.

 

5 myśli w temacie “Twoja marka osobista

 1. Ewa

  Ciekawy ale trudny temat. Można budować markę długo i nie mieć żadnych efektów, jeśli nie dotrzemy do odpowiednich osób. Do pełni szczęścia jest potrzebny jeszcze odpowiedni czas i miejsce lub ludzie.

  Polubienie

 2. Monika life coach

  Mnie również interesuje ten temat. Zatem czekam na kolejne posty. Chcę zostać coachem i chciałabym wyglądać profesjonalnie w oczach klientów. Dziękuję także za artykuł o wizytówkach. Zdarzyło mi się kilka razy zapomnieć, ale już wiem jak wybrnąć.

  Polubienie

 3. MATT

  Świetny wpis, ukazujący sedno budowania marki osobistej. Nie jest to coś, co buduje się w ciągu chwili, lecz jest to pracochłonny, czasem żmudny, ale też przynoszący wymierne korzyści proces. Dobrze jest wiedzieć jak budować markę w dobry i skuteczny sposób. 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s